REKLAMA
Znaleziono 4061 wyników
Nowy przystanek w Łagiewnikach ułatwia podróże koleją na Lubelszczyźnie artykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek w Łagiewnikach ułatwia podróże koleją na Lubelszczyźnie
Mieszkańcy podlubelskich Łagiewnik na linii Łuków - Lublin Północny zyskali dodatkowy dostęp do kolei. Nowy przystanek jest uzupełnieniem regionalnego transportu kolejowego do pracy i szkół. Inwestycja o wartości prawie 3 mln zł netto finansowana z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Dostępniejsza kolej w Mielcu dzięki programowi przystankowemuartykuł
Pokaż artykuł
Dostępniejsza kolej w Mielcu dzięki programowi przystankowemu
Kolejny przystanek w Mielcu zwiększy dostępność mieszkańców do kolei i ułatwi komunikację. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ponad 3,5 mln zł netto na zaprojektowanie i budowę dodatkowego punktu zatrzymywania się pociągów oraz budowę miejsc postojowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Warszawa: Nowe przejścia połączyły Pragę Południe z Rembertowemartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Nowe przejścia połączyły Pragę Południe z Rembertowem
Od czwartku, 4 lipca mieszkańcy Warszawy bezpieczniej docierają do Rezerwatu Przyrody Olszynka Grochowska. PKP PLK S.A. udostępniły dwa przejścia w poziomie szyn, które połączyły dzielnice Praga Południe z Rembertowem. Na tej samej trasie między Warszawą Wschodnią a Otwockiem otworzono dwa przejścia pod torami, a na czterech kolejnych prowadzone są prace wykończeniowe. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
W centrum Wałbrzycha powstanie zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjneartykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wałbrzycha powstanie zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne
W Wałbrzychu trwają prace nad powstaniem zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego w ścisłym centrum miasta. Pierwsza część projektu – dworzec PKP Wałbrzych Centrum – został już oddany do użytku, pozostała część otworzy się w 2026 r.
Będzie rewitalizacja kolejnych linii kolejowych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Będzie rewitalizacja kolejnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując kolejne nieczynne linie kolejowe. Zakończony został właśnie remont linii z Jeleniej Góry do Karpacza, o czym pisaliśmy wczoraj na Investmap.pl. Pierwsze pociągi ruszą po raz pierwszy po ponad 25 latach już 15 czerwca. To jednak nie koniec ambitnych planów inwestycyjnych, jakie ma Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wkrótce zostaną zrewitalizowane dwie kolejne nieczynne linie kolejowe na Dolnym Śląsku.
Nowoczesne symulatory w PKP PLK SA – inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój kompetencjiartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne symulatory w PKP PLK SA – inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój kompetencji
Nowoczesne symulatory sterowania ruchem kolejowym poprawią jakość szkoleń pracowników oraz umożliwią realistyczne przygotowanie do sytuacji awaryjnych. Efektem będzie sprawny ruch pociągów i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskiej sieci kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły w środę 10 czerwca przetarg na zakup dwóch pierwszych urządzeń.
Jeden z najwyższych budynków w Gdańsku, ikoniczny biurowiec Neptun już po metamorfozie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Jeden z najwyższych budynków w Gdańsku, ikoniczny biurowiec Neptun już po metamorfozie [ZDJĘCIA]
Centrum Biurowe Neptun to jeden z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych biurowców Trójmiasta. Przez dekadę obecności na rynku zbudował solidną pozycję, jednak w tym czasie dynamicznie zmieniały się zarówno technologie, jak i potrzeby użytkowników nowoczesnych przestrzeni biurowych. Ambicją właściciela obiektu – spółki pozostającej pod zarządzaniem CBRE Investment Management (CBRE IM) – jest nie tylko nadążanie za tymi zmianami, ale realne wyprzedzanie rynkowych oczekiwań. Zakończona modernizacja jest jednym z etapów szerszego planu rozwoju Neptuna, a kolejne zmiany zobaczymy jeszcze w 2026 roku.
MPK Wrocław modernizuje Pesy 2010NW. Mają być lepsze niż oryginały [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław modernizuje Pesy 2010NW. Mają być lepsze niż oryginały [FILM]
MPK Wrocław podpisało 22 maja umowę z firmą Saatz na modernizację ośmiu tramwajów Pesa 2010NW. Wartość kontraktu to 72,8 mln zł, a więc ponad 9 mln zł za jeden pojazd. Choć to kwota wysoka, przewoźnik podkreśla, że w obecnych realiach rynkowych modernizacja jest znacznie tańsza niż zakup nowych tramwajów, których cena sięga dziś około 20 mln zł. Jedenastoletnie Pesy mają za sobą około 700 tys. km i wymagają gruntownego odświeżenia — w praktyce zostaną przebudowane niemal od podstaw.
[Polska] Co by tu jeszcze sprzedać?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Co by tu jeszcze sprzedać?
Na rynek nieprzerwanie napływają nieruchomości zgłaszane do sprzedaży nie tylko przez osoby fizyczne...
[Olsztyn] Zintegrowane Centrum Komunikacyjne i galeria od Retail Providerartykuł
Pokaż artykuł
[Olsztyn] Zintegrowane Centrum Komunikacyjne i galeria od Retail Provider
Spółka Retail Provider odkupiła od miasta dworzec PKS i planuje budowę węzła przesiadkowego, który o...
[Wrocław] Kolejowe i pocztowe nieruchomości tuż przy Dworcu Głównym. Czy trafią pod młotek?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejowe i pocztowe nieruchomości tuż przy Dworcu Głównym. Czy trafią pod młotek?
Polskie Koleje Państwowe i Poczta Polska posiadają przy ulicy Małachowskiego zabudowane nieruchomośc...
[Wrocław] Kolejny najemca wprowadzi się do Komandorskiej 12artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejny najemca wprowadzi się do Komandorskiej 12
Wrocławski biurowiec Komandorska 12 zyskał nowego najemcę. Jest nim Systra – polski oddział światowe...
Wrocław: PKP mają problem ze sprzedażą zabytkowej nieruchomości w sąsiedztwie Dworca Głównego. Brakuje chętnychartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: PKP mają problem ze sprzedażą zabytkowej nieruchomości w sąsiedztwie Dworca Głównego. Brakuje chętnych
Kolejarze już od marca szukają inwestora gotowego odkupić za ponad milion złotych teren przy ulicy M...
Ogłoszono przetarg na przebudowę Ronda Dmowskiego w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na przebudowę Ronda Dmowskiego w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na przebudowę Ronda Dmowskiego. W ramach inwestyc...
W Warszawie powstaje nowy Dworzec Zachodni [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje nowy Dworzec Zachodni [FILM]
Postępuje przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Prace prowadzone są przez całą dobę. Przebudowa zape...
Warszawa Gdańska zyska nowe przejście pod torami i kolejne ułatwienia dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Gdańska zyska nowe przejście pod torami i kolejne ułatwienia dla podróżnych
Nowe przejście pod torami na stacji Warszawa Gdańska ułatwi podróżnym dostęp na perony i do pociągów oraz usprawni przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości ok. 80 mln zł netto na zaprojektowanie i wybudowanie nowych rozwiązań na ważnej stołecznej stacji. Długie wiaty nad peronami ochronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a nowa informacja pasażerska lepiej poinformuje o przyjazdach i odjazdach pociągów.
Kończy się drążenie tunelu kolejowego w okolicy Trzcińska na linii Wrocław – Jelenia Góra [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się drążenie tunelu kolejowego w okolicy Trzcińska na linii Wrocław – Jelenia Góra [ZDJĘCIA]
Kończy się drążenie tunelu kolejowego w okolicy Trzcińska na linii Wrocław – Jelenia Góra. Prace z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, maszyny „TEM”, umożliwiają sprawną realizację robót przy bezpiecznych przejazdach pociągów. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ok. 130 mln zł, ze środków budżetowych i z dokapitalizowania, zwiększy przepustowość tunelu, zapewniając możliwość równoczesnego przejazdu pociągów po dwóch torach. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w 2024 r.
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+
Kolej przybliży Lubsko do Zielonej Góry. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu oraz realizację prac budowlanych na odcinku Lubsko – Bieniów. Szacowana na blisko 66 mln zł inwestycja z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowe Kolej Plus do 2029 r.” zwiększy dostęp do pociągów w województwie lubuskim i zapewni dogodny dostęp do kolei.
Blisko 1000 nowych miejsc parkingowych przy stacjach i przystankach kolejowych w Łódzkiemartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 1000 nowych miejsc parkingowych przy stacjach i przystankach kolejowych w Łódzkiem
W województwie łódzkim PKP PLK S.A. przygotuje 997 miejsc parkingowych przy 19 stacjach i przystankach. Największe powstaną w Skierniewicach, Koluszkach, Opocznie, Tomaszowie Mazowieckim oraz Łodzi. Miejsca dla zmotoryzowanych podróżnych blisko peronów zapewnią wygodne przesiadki z transportu indywidualnego na pociąg.
Co dalej z gigantyczną inwestycją w Łodzi - budową kolejowego tunelu średnicowego? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z gigantyczną inwestycją w Łodzi - budową kolejowego tunelu średnicowego? [FILMY]
Gigainwestycja kolejowa w Łodzi – tunel średnicowy łączący stacje Fabryczna, Kaliska i Żabieniec – od ponad roku stoi w miejscu. Powodem jest częściowe zawalenie kamienicy nad maszyną TBM „Katarzyna” i kolejne osunięcia gruntu. PKP PLK zapowiada negocjacje z mieszkańcami kamienicy przy al. 1 Maja 21. Bez ich zgody maszyna nie ruszy, a koszty inwestycji rosną z miesiąca na miesiąc.
REKLAMA